Vrone heeft er 23 opgeleide trainer-coaches bij.

Afgelopen maandagavond 26 januari volgden zij de Aftrapmodule van de KNVB. Daarmee beschikt een groot deel van onze jeugdtrainers nu over een waardevolle startkwalificatie. Een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van het jeugdvoetbal bij Vrone.

De Aftrapmodule vond plaats in de kantine op Sportpark De Vork en is speciaal ontwikkeld voor beginnende jeugdtrainers en -begeleiders. De opleiding combineert theorie met praktijk en geeft deelnemers een stevige basis voor het trainen en coachen van jeugdleden.

Praktische inzichten op en naast het veld
Tijdens de bijeenkomst observeerden de cursisten hoe twee ervaren trainers een jeugdteam trainden. Zij beoordeelden wat goed ging en waar zij zelf andere keuzes zouden maken. Aansluitend werd in de kantine op interactieve wijze de theorie behandeld. Daarbij was veel ruimte voor vragen, discussie en het delen van ervaringen.

Stap naar meer herkenbaarheid en kwaliteit
De organisatie van de avond lag grotendeels in handen van Gabriel Blog en Jelle van Hamersveld namens de Technische Commissie. Gabriel geeft aan blij te zijn met de grote opkomst. “Het is positief dat zoveel trainers zich hebben aangemeld. We willen deze module in de toekomst mogelijk ook verplicht stellen, zodat nieuwe trainers altijd met dezelfde basis beginnen.”

Volgens Gabriel werkt Vrone stap voor stap aan het breder uitdragen van het voetbaltechnisch beleid. “Ons doel is meer consistentie in de opbouw van trainingen per leeftijdscategorie. Dat lukt op De Vork nog niet overal zoals we willen, maar we zetten duidelijke en goede stappen.”

 

Dank aan betrokkenen
Vrone bedankt de JO11-1 en JO11-2 voor hun medewerking, evenals trainers Lorenzo Zandvliet en Koen Stam en begeleider Mireille de Lannee. Ook scheidsrechter Samuel Lover wordt bedankt voor het fluiten van het wedstrijdgedeelte tijdens deze leerzame avond.

Vervolgopleidingen bij Vrone
De Aftrapmodule is voor veel trainers een eerste stap. Meerdere deelnemers hebben al aangegeven open te staan voor een vervolgopleiding. Vrone is van plan om, bij voldoende animo, volgend seizoen de opleiding Jeugd Voetbal Coach (JVC) aan te bieden. Dat gebeurt zodra de vereniging weer terug is op het complex in Sint Pancras.

Lijkt het je leuk om trainer te worden bij Vrone, of ben je al trainer en wil je je verder ontwikkelen? Neem dan contact op met de Technische Commissie via tc@vrone.nl